Paieška

 

Holokausto aukų vardų skaitymai

2013-09-04

Rugsėjo 23 d., Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, jau kelintus metus iš eilės vyksta viešas getuose kalintų žmonių vardų skaitymas. "Vardai" tai aktyvių vilniečių iniciatyva prisimenant ir pagerbiant Holokausto aukas ir gaivinti visuomenės atmintį.

Raginame šiais metais organizuoti "Vardų" skaitymus Jūsų mieste. Jeigu neturite aukų sąrašo kreipkitės, užpildydami kontaktų formą, ir mes su jumis susisieksime.

Taip pat kviečiame aktyviai prisidėti prie svetainės pildymo - apklauskite savo kaimynus ar giminaičius, kurie prisimena savo kaimynus žydus ir užpildykite formą esančią svetainėje.

Minint Holokausto Lietuvoje 70-metį 2011 m. rugsėjo 19-23 dienų renginių ciklu siekta, kad vilniečiai daugiau sužinotų apie mūsų mieste prieš karą gyvenusią gausią žydų bendruomenę, pajustų, kad mes visi netekome draugų, kaimynų, giminių ir mylimųjų, apie kuriuos dabartinė karta nežino beveik nieko arba tik sausus nužudytųjų skaičius. Skaitymai Šv.Kotrynos bažnyčioje tęsėsi nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro.

2012 metais skaitymai vyko Vilniuje, prie Nacionalinio dramos teatro ir Kaune, Fluxus ministerijoje, plačiau apie tai skaitykite - Vilniečiai skaitė gete kalėjusių žydų vardus.